Veličina prstena
Pogledajte na slici koji broj odgovara veličini prstena.
Naš savet je da odete do najbliže zlatare i pitate da vam oni izmere prst i kažu vam prečnik. Tako ćete 100% biti sigurni da je veličina određena precizno i tačno.
Dužina ogrlice
Pogledajte na slici kako izgledaju različite dužine ogrlica.
Drago kamenje
Dragi kamen (koji se naziva i dragulj, fini dragulj, dragulj, dragi kamen ili poludragi kamen) je komad mineralnog kristala koji se u rezanom i uglačanom obliku koristi za izradu nakita ili drugih ukrasa.
Poludrago kamenje
Zlato
Zlato i plemeniti metali nekada su služili su kao valuta i sredstvo plaćanja, a danas se u određenoj meri, zlato koristi i kao podloga odnosno sigurnosni temelj za štampu novca.
Zlato se koristi za izradu nakita još od najstarijih civilizacija, i sve do danas predstavlja najpopularniji i najvredniji materijal za izradu nakita, naročito simboličnih komada, namenjenih da traju dugi niz godina, kakvo je vereničko prstenje i burme.
Zlato se može naći u različitim bojama, od kojih su najzastupljenije žuto i belo zlato, s tim što je danas sve zastupljenije i crveno odnosno roze zlato. Tokom vremena, u modnoj industriji i juvelirskom zanatu trendovi su se menjali, pa je poslednjih decenija, belo zlato nešto traženije za izradu nakita, zbog svoje neutralne boje i lake uklopivosti.
Stari narodi su verovali da nošenje zlatnog prstena na srednjem prstu može privući energiju ljubavi. Zlatni nakit je poznat po svojoj lekovitosti, jer ojačava imunitet i poboljšava rad srca. Osim što je simbol čistoće, zlato nošeno kao nakit može neutralisati svaku vrstu stajaće energije, dajući vitalnost i sreću osobi koja ga nosi.
Srebro
Od trenutka kada je pre više milenijuma otkriveno u prirodi, pa sve do danas, srebro ne prestaje da impresionira čoveka svojom blistavošću i svojom lepotom. Ovaj plemeniti metal se izuzetno učestalo koristi u juvelirstvu, kao sirovina za proizvodnju i izradu nakita
Zahvaljujući svojim fizičkim osobinama, srebro je dobilo svoj prvobitni naziv, koji je poreklom iz latinskog jezika, koji glasi Argentum’ i koji se najpribližnije može prevesti kao sjaj ili kao belina.
I danas aktuelna hemijska oznaka srebra, koja glasi “Ag”, izvedena je iz pomenutog, latinskog naziva za srebro “Argentum”. U doba antičke Grčke i Rima, srebro je korišćeno za sprečavanje infekcija. U srednjem veku uporebljavalo se za dezinfekciju vode i hrane koja je čuvana u skladištima duži vremenski period.
Isto tako, ono pronalazi svoju ulogu i u medicini, za terapiju opekotina i rana. Srebro je stavljano i u vino, mleko i vodu i tako su oni čuvani od kvarenja. Takođe, srebro je upotrebljavano i za izradu prvih fotografija.